T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

DENİZ DİBİNDEKİ HAYALET AĞLAR TEMİZLENDİ

Yayın Tarihi : 30.9.2022

"Denizlerin Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi" kapsamında İl Müdürlüğümüz ile Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, Yalova Üniversitesi, Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanlığı, Yalova Balıkadamları ve Su Sporları Kulübü işbirliğiyle denizde hayalet ağ temizliği yapıldı.

"Hayalet ağ" olarak adlandırılan, kaybolan veya bilerek su altına bırakılan ağların, uzun yıllar deniz ve iç sularda çözünmediği, pasif olarak avlanmaya devam etmesinin önüne geçmek için yapılan çalışmaya dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak adına İl Müdürümüz Suat Parıldar ile İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu su altına dalış yaptı.

Yalova açıklarında daha önce tespiti yapılan hayalet ağları toplamak adına oluşturulan ekiplerle beraber Kocadere bölgesinde yapılan dalışta İl Müdürümüz Suat Parıldar ve İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu'nun balık adamlarla beraber su altından çıkardığı hayalet ağlar kurum tekneleriyle toplandı. Temiz bir çevre adına farkındalık çalışmasında ağlara takılan deniz canlıları da tekrardan suya bırakıldı.