T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRÜMÜZ SUAT PARILDAR YALOVA’LI KADIN ÇİFTÇİLERİN DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜ ÇİÇEKLERLE KUTLADI

Yayın Tarihi : 17.10.2022

İl Müdürümüz Suat Parıldar, "15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü"nde Milletvekili Meliha Akyol ve İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel'le birlikte farklı sektörlerde tarımsal faaliyetlerde bulunan örnek kadın çiftçileri ziyaret ederek günlerini kutladı.

15 Ekimde ilk olarak Elmalık yolunda faaliyet gösteren Yalova Mantar işletmecisi Canan Cerit'İ ziyaret eden İl Müdürümüz ve Meliha Akyol, Cerit'in Kadın Çiftçiler Gününü kutlayarak çiçek takdim ettiler. Canan Cerit bu inceliklerinden dolayı Parıldar ve Akyol'a teşekkürlerini ifade ettikten sonra mantar işletmesini gezdirerek işletmeyle ilgili bilgiler aktardı.

Ardından İl Müdürlüğümüzün Kent Tarımı Uygulamalarına yönelik "Tohumdan Çatala Kışlık Sebze Projesi" kapsamında kışlık lahana ve pazı desteğinden yararlanarak seralarında sebze üretimi yapan kadın çiftçi Yasemin Öner'i, Kadıköy Beldesinde Okaliptus üretimi yapan Ayşe Karayavuz ve Sebze Üreticisi Sevim Yaşar'ı ve yine Kadıköy'de Yalova Kıvırcığı koyun yetiştiricisi Sonnur Kaya Ketenci'yi ziyaret eden İl Müdürümüz, Meliha Akyol ve Hasan Soygüzel ziyaret ettikleri kadın çiftçilere çiçek takdim ederken üretim alanlarıyla ilgili de uzun uzun sohbetler ettiler.

Başarılı çalışmalarıyla bölgelerinde örnek olan kadın çiftçiler ziyaretlerinde İl Müdürlüğüne ve İl Özel İdaresine desteklerinden dolayı teşekkür ederek, bu destekler sayesinde üretime devam ettiklerini, kendi paralarını kendileri kazandıklarını ve aile ekonomisine katkı sağladıklarını ifade ettiler.