T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BİTKİSEL ÜRETİM GENEL MÜDÜRÜ DR. MEHMET HASDEMİR YALOVA’LI ÜRETİCİLERLE BULUŞTU

Yayın Tarihi : 18.11.2022

Bitkisel Üretim Genel Müdürümüz Dr. Mehmet Hasdemir Yalova'ya gelerek Bakanlığımız tarafından uygulanan projeler hakkında incelemelerde bulundu.

Çiftçilerle buluşan Genel Müdür Hasdemir'e İl Müdürümüz Suat Parıldar, İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Başak Egesel, Teknik Uzman Erdal Çetin ve İl Müdürlüğümüz personelleri eşlik etti.

SERALARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Bakanlığımız tarafından sürdürülen Kent Tarım Uygulamaları ile Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi (TAKE) projelerinin arazideki uygulamalarını inceleyen Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir ve beraberindeki heyet Kazımiye ve Kadıköy'lü çiftçilerle sohbet ederek taleplerini dinledi. Kara lahana hasadının yapılıp, kıvırcık ekiminin gerçekleştirildiği seraları ziyarette bakanlık desteklemeleriyle ilgili çiftçilere bilgi verildi.

GARDEN A.Ş. ZİYARET EDİLDİ

Ülkemizin süs bitkileri üretimine ciddi katkı sağlayan Garden A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yalçın ile birlikte Ülkemizde tek olan ve Doku Kültüründen Orkide üretimi gerçekleştiren Solo Plant işletmesini ziyaret eden Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir ve beraberindeki heyet Başkan Ümit Yalçın ve Solo Plant İşletme yöneticisi Çağlar Tuğtekin ile sektörel faaliyetler hakkında sohbet etti. Garden A.Ş. arazisinde yapılan incelemelerin ardından kivi depo işletmesine ziyaret gerçekleştirildi.

KİVİ HASADI SONRASI SON DURUM DEĞERLENDİRİLDİ

Dündar Soğuk Hava Deposunu ziyaret eden Genel Müdür Dr. Mehmet Hasdemir, Yalova Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Başak Egesel, Teknik Uzman Erdal Çetin ve İl Müdürlüğü personelleri Bakanlığımızın KKYDP destekli yapılan soğuk hava deposu faaliyetleri ve sektör çalışmaları hakkında işletme yetkilileriyle sohbet etti.

"YALOVA, KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLERLE ÜLKE TARIMINA CİDDİ KATKI SAĞLIYOR"

Yalova'nın yaptığı projeler ve ürettiği katma değerli ürünlerle adeta 'İlklerin Şehri' olduğunu belirten Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir; "Yalova, Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişçi'nin sık sık vurguladığı Kent Tarımı modelini en belirgin uygulayan illerden bir tanesi. Kıymetli arazilerinin içerisinde katma değeri yüksek ürünler üretiyor"dedi.